دین و زندگی/ عربی
ورود شما را گرامی می داریم و پذیرای نظرات سازنده ی شما هستیم.
نويسندگان
لینک دوستان
 

 گواهى قرآن بر عدم تحریف
سؤال: دیدگاه قرآن در رابطه باعدم تحریف قرآن چیست؟

جواب در ادامه ی مطلبخیال باطل


ادامه مطلب
[ جمعه ٢٩ مهر ۱۳٩٠ ] [ ٧:٥٥ ‎ب.ظ ] [ سید عبدالهی ]

گفتگو با پروفسور حمید مولانا

به کوشش: سید محمد موسوی

س: آقای مولانا با توجه به حضور در آمریکا و سکونت 50 ساله شما در آنجا کمی در مورد منجی­گرایی در غرب صحبت بفرمایید؟

ج: در غرب منجی گرایی خیلی وقت است که شروع شده و مسأله تازه ­ای نیست و خیلی وسعت پیدا کرده­. از جنبه مذهبی خودشان و هم از جنبه عرفی، اصلاً تمام کارهای آقای بوش براساس منجی­گرایی است[البته با تحریف و مدل خاص خودشان]؛ وغرب در این باره فعالیت­های زیادی می­کند،

س: اقدامات غرب و دولت آمریکا به چه صورت است؟

متفکربقیه در ادامه ی مطلب تشویق


ادامه مطلب
[ شنبه ٢۳ مهر ۱۳٩٠ ] [ ٤:٤٧ ‎ب.ظ ] [ سید عبدالهی ]

پیامبر اعظم (ص) ازنگاه ادیان پیشین

پیامبر اعظم (ص) ازنگاه ادیان پیشین درمنابع کلامى و فلسفى و اعتقادى دلایل فراوانى براى نبوت رسول اکرم(ص) ذکر شده است. یکى از مهمترین استدلال هاى دانشمندان مسلمان گواهى پیامبران پیشین و نخبگان امت هاى گذشته و علماى اهل کتاب به رسالت و نبوت آن حضرت مى باشد. دراین مقاله سعى شده است گفتار برخى از انبیا و علماى امت هاى پیشین درمورد پیامبر اعظم (ص) مورد بررسى اجمالى قرارگیرد. قرآن کریم مى فرماید: «الذین یتبعون الرسول النبى الامى الذى یجدونه مکتوبا عندهم فى التوریه و الانجیل؛ (اعراف/157) همانها که از فرستاده خدا، پیامبر امى پیروى مى کنند، پیامبرى که صفاتش را در تورات و انجیلى که نزدشان است مى یابند.»

بقیه ی مقاله را در ادامه ی مطلب پیگیری کنیدبای بای


ادامه مطلب
[ شنبه ٢۳ مهر ۱۳٩٠ ] [ ٤:۳۱ ‎ب.ظ ] [ سید عبدالهی ]

جهان در آستانه ظهور

امام مهدی(عج) آن آخرین حجّت پروردگار غایب شد تا پس از فراهم شدن زمینه‌ها ظاهر شود و جهان را از پرتو هدایت‌های مستقیم خود بهره مند سازد. بشریت می‌توانست در دوران غیبت، به گونه‌ای عمل کند که هر چه زودتر شرایط حضور امام را آماده سازد ولی به خاطر پیروی از شیطان و هوای نفس و دور ماندن از تربیت صحیح قرآنی و نپذیرفتن ولایت و راهبری معصوم علیه السلام به بیراهه رفت و هر روز بنای ستمی را در دنیا قرار داد و ظلم و تباهی را گسترده کرد. با انتخاب این مسیر، به سرانجام بسیار بدی رسید. جهانی پر از ظلم و جور، فساد و تباهی، روزگاری تهی از امنیّت اخلاقی و روانی، حیاتی به دور از معنویت و پاکی و اجتماعی پر از تجاوزها و پایمال کردن حقوق زیردستان، محصول عملکرد انسان‌های دوران غیبت شد. واقعیتی که در کلام معصومین از قرن‌ها قبل، پیش بینی شده و تصویر سیاه آن، ترسیم گشته بود.

بقیه ی مقاله را در ادامه ی مطلب بخوانیدهورا


ادامه مطلب
[ شنبه ۱٦ مهر ۱۳٩٠ ] [ ٩:۳۱ ‎ب.ظ ] [ سید عبدالهی ]
درباره وبلاگ

موضوعات وب